Szkoła Podstawowa nr 2 im. Fryderyka Chopina w Małkini Górnej
Finał zmagań sztafet przełajowych
Kolejny już trzeci, najwyższy stopień zawodów szkolnych czyli zawody wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych w ramach XXVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej miały miejsce dziś tj 16 października 2025 w Siedlcach. Niezwykłym wyróżnieniem i awansem była kwalifikacja naszych dwóch sztafet, o czym już pisaliśmy, na tą imprezę biegową na którą wraz z opiekunem Adamem Koch, wybrały się dziewczęta starsze czyli kategoria młodzież w składzie:
- Gabriela Skorek
- Nikola Malarska
- Gabriela Pacuszka
- Patrycja Brzozowska
- Ania Skorek
- Julia Kesler
oraz drużyna chłopców młodszych w składzie:
- Aleksander Olszewski
- Oliwier Pasztaleniec
- Ignacy Dobies
- Jakub Kursa
- Jan Kowalczyk
- Jakub Sobieski
Jak wiemy nie są to drużyny lekkoatletów lecz sportowców uprawiających inne sporty stąd może niezbyt satysfakcjonujące, szczególnie biegaczy, wyniki. Należy jednak zawsze pamiętać, że jesteśmy najliczniejszym jak i największym województwem w Polsce. Uważamy, że na tle innych szkół zaliczyliśmy udane udziały w zawodach sztafet przełajowych. Na 16 startujących drużyn ekipa chłopców zajęła 11 miejsce a dziewcząt 13- ste. Gratulujemy udziału i zaangażowania. Podziękowania należą się nauczycielowi Adamowi Koch za zorganizowanie wyjazdów i opieką nad młodzieżą tak w zawodach powiatowych, rejonowych jak i wojewódzkich. Ukłony kierujemy również do Dyrekcji SP2 Małkinia G. za akceptację i pomoc w zorganizowaniu pracy szkoły podczas nieobecności nauczyciela. . Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Ostrowi Mazowieckiej za zapewnienie transportu na zawody szczebla wojewódzkiego.
Tym akcentem kończymy nasze biegi jesienne AD 2025 na wszystkich dostępnych dla nas szczeblach.





